Přednášky vedou přední odborníci na danou problematiku v České republice a na Slovensku. Vybíráme lektory nejen podle jejich teoretických znalostí, ale i zkušeností s aplikací do praxe. Zásadní hodnotou je pro nás interaktivita během prezentací, výuka je co nejvíce vedena formou diskuse.
Radovan Ďurana
analytik, jako spoluzakládající člen působí v INESS od začátku jeho činnosti. Po ukončení Fakulty managementu UK v Bratislavě (specializace finanční management) pracoval v komerční bance v zahraničí jako analytik. Oblastí jeho zájmu jsou veřejné finance, sociální systém. Působí také jako fellow francouzského IREF.
Ludmila Hamplová
novinářka, která se specializuje na oblast dezinformací, fake news a hoaxů v medicíně. V roce 2015 získala Výroční cenu od Koalice pro podporu očkování, která jí bylo udělena především za vysokou „odbornou kvalitu práce v žurnalistice a osobní statečnost". Je také držitelkou Novinářské ceny Psychiatrické společnosti ČLS JEP. Je externí spolupracovnicí Kanceláře WHO v České republice.
Daniel Hodyc
lékař a ekonom, vystudoval medicínu na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a ekonomii se specializací na management zdravotních služeb na Vysoké škole ekonomické. Jako konzultant na ministerstvu zdravotnictví se v letech 2007 – 2009 a 2011 - 2012 podílel na implementaci systému DRG do úhrad akutní hospitalizační péče. Je spoluzakladatelem, interním lektorem a partnerem Advance Healthcare Management Institute, který poskytuje komplexní vzdělávání v oblasti managementu zdravotních služeb vedoucím pracovníkům ve zdravotnictví. Rovněž je partner a senior konzultant ve společnosti Advance Healthcare Management Consulting, kde se věnuje analýzám a poradenství v oblasti hodnocení produkce poskytování zdravotních služeb, metodice kontrahování zdravotní péče, DRG a analýzám struktury a toku zdravotních služeb nad kmeny zdravotních pojišťoven.
Pavel Hroboň
lékař a ekonom, zakladatel a vedoucí partner Advance Institute. Studoval zdravotní politiku a řízení zdravotnictví na Harvardské univerzitě. Po návratu přednášel na 2. lékařské fakultě a Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V letech 1998 až 2002 pracoval jako konzultant firmy McKinsey&Company. Od roku 2002 do roku 2005 působil ve Všeobecné zdravotní pojišťovně ČR jako poradce a ředitel strategie. V letech 2006-2009 pracoval na Ministerstvu zdravotnictví ČR jako náměstek ministra zodpovědný za zdravotní pojištění, léky a zdravotnické prostředky.
Aleš Kmínek
vystudoval medicínu na Karlově univerzitě v Praze, MBA na Sheffield Hallam University a MHA na Advance Healthcare Management Institute v Praze. Původně pracoval na 1. lékařské fakultě UK, kde se věnoval pediatrii a klinické imunologii. Od roku 1993 do roku 2019 pracoval ve farmaceutické firmě AstraZeneca, kde postupně zastával různé vedoucí pozice v oblastech marketingu, market access a medical a regulatory jak v Česku, tak v dalších zemích regionu střední Evropy. Od roku 2019 pracuje jako nezávislý konsultant. Zabývá se především ekonomickým hodnocením zdravotních intervencí, HTA a srovnáváním účinnosti zdravotnických intervencí. Je členem několika vědeckých společností a členem výboru České společnosti pro farmakeonomiku a hodnocení zdravotnických technologií (ČFES). Současně je členem pracovní skupiny pro HTA Evropské federace asociací farmaceutického průmyslu (EFPIA) a spolupředsedou pracovní skupiny pro health economy Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP).
Eva Králíková
lékařka, pracuje jako učitel na Ústavu hygieny a epidemiologie 1.LF UK a VFN. Při III. interní klinice 1.LF UK a VFN vede Centrum pro závislé na tabáku. Je to první z více než 30 podobných center, která dnes v republice fungují. Je předsedkyní Společnosti pro léčbu závislosti na tabáku, která poskytuje těmto centrům odborný i metodický servis. Epidemiologii, prevenci a léčbě závislosti na tabáku se věnuje 25 let.
Marian Rybář
Vystudoval obor pravděpodobnost a statistika na Matematicko-fyzikální fakultě UK a obor učitelství matematiky a biologie na Přírodovědecké fakultě UK. Zabývá se zpracováním statistických dat a školením lékařské statistiky v rámci společností Matstat s.r.o a KCKurzy s.r.o. Podílí se na činnosti portálu Pomedine.cz, který se zabývá uplatněním budoucích lékařů po ukončení jejich studia na lékařských fakultách v ČR. Spolupracuje s Kanceláří zdravotního pojištění na tvorbě indikátorů kvality zdravotní péče v ČR. Jako poradce ministra zdravotnictví v oblasti statistiky měl v letech 2019-2021 za úkol nastartování projektu „Měření kvality zdravotní péče v ČR“ a projektu „Národního hodnocení spokojenosti pacientů v ČR“, kterým se dodnes v rámci MZČR věnuje. Je členem „Pracovní skupiny pro měření a srovnávání kvality zdravotních služeb“ v rámci MZČR.