Přednášky vedou přední odborníci na danou problematiku v České republice a na Slovensku. Vybíráme lektory nejen podle jejich teoretických znalostí, ale i zkušeností s aplikací do praxe. Zásadní hodnotou je pro nás interaktivita během prezentací, výuka je co nejvíce vedena formou diskuse.
Tomáš Doležal
Absolvent Lékařské fakulty MU Brno, absolvent programů Master of Business Administration a Master of Healthcare Administration. Více než 20let se pohybuje v oblasti farmaceutického průmyslu s přímou zkušeností z amerických, britských a japonských korporací, kde pracoval na různých pozicích v komerční oblasti, později pak generálním managementu včetně exekutivních rolí. V současnosti působí jako Value, Access & Pricing Director pro Střední a Jižní Evropu v americké farmaceutické společnosti Allergan Ltd. s odpovědností za přípravu a realizaci market access strategií pro nové i stávající léčivé přípravky, zdravotnické prostředky a technologie v daném regionu.
Daniel Hodyc
lékař a ekonom, vystudoval medicínu na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a ekonomii se specializací na management zdravotních služeb na Vysoké škole ekonomické. Jako konzultant na ministerstvu zdravotnictví se v letech 2007 – 2009 a 2011 - 2012 podílel na implementaci systému DRG do úhrad akutní hospitalizační péče. Je spoluzakladatelem, interním lektorem a partnerem Advance Healthcare Management Institute, který poskytuje komplexní vzdělávání v oblasti managementu zdravotních služeb vedoucím pracovníkům ve zdravotnictví. Rovněž je partner a senior konzultant ve společnosti Advance Healthcare Management Consulting, kde se věnuje analýzám a poradenství v oblasti hodnocení produkce poskytování zdravotních služeb, metodice kontrahování zdravotní péče, DRG a analýzám struktury a toku zdravotních služeb nad kmeny zdravotních pojišťoven.
Pavel Hroboň
lékař a ekonom, zakladatel a vedoucí partner Advance Institute. Studoval zdravotní politiku a řízení zdravotnictví na Harvardské univerzitě. Po návratu přednášel na 2. lékařské fakultě a Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V letech 1998 až 2002 pracoval jako konzultant firmy McKinsey&Company. Od roku 2002 do roku 2005 působil ve Všeobecné zdravotní pojišťovně ČR jako poradce a ředitel strategie. V letech 2006-2009 pracoval na Ministerstvu zdravotnictví ČR jako náměstek ministra zodpovědný za zdravotní pojištění, léky a zdravotnické prostředky.
Jakub Kozák
spoluzakladatel a jednatel ve společnosti Datlowe, s.r.o., která se věnuje vývoji specializovaných softwarových řešení založených na zpracování a pokročilé analýze nestrukturovaných dat pro zvyšování kvality a efektivity poskytované péče v nemocnicích. Absolvoval Matematicko-fyzikální fakultu UK, kde se také v rámci doktorského studia věnoval mimo jiné analýze a integraci heterogenních datových zdrojů ve zdravotnictví.
Jiří Kyliš
Business Development Director, absolvent kybernetiky na Západočeské univerzitě. V letech 1996 – 2000 působil jako manažer implementace nemocničního informačního systému ve Fakultní nemocnici v Plzni. Od roku 2001 působí v ICZ. Hlavní řešitel ICZ pro projekty kvality MZČR, spoluautor několika publikací na téma sledování a řízení kvality péče. Hlavní konzultant ICZ v projektu výběru klasifikačního systému DRG pro ČR. Hlavní řešitel v oblasti Business Intelligence produktů ICZ pro zdravotnictví. V ICZ působil 6 let ve vysokých manažerských pozicích. Posledních 10 let se věnuje oblasti rozvoje obchodu ICZ v České republice a v zahraničí v oblasti zdravotnictví. Podílel se na projektech vytvoření Jednotné technologické platformy pro ÚZIS, dodávky zdravotnických a hygienických registrů pro MZČR, dodávky integrovaného IS pro oblast tkáňových implantací TISSIS v ČR, přípravy eHealth strategie pro MZČR, implementace Transplantačního registru v Republice Kazachstán. V posledních době se také věnuje oblasti využívání umělé inteligence ve zdravotnictví. Kytarista projektu Rockin’1000.
Jan Romportl
zakladatel a ředitel Dataclair.ai – Centra umělé inteligence v O2 Czech Republic. Má Ph.D. z umělé inteligence a vystudoval také technickou kybernetiku a filozofii. Než v roce 2015 nastoupil do O2, měl 12 let zkušeností v univerzitním výzkumu a výuce v oblastech umělé inteligence, interakce člověka a stroje, řečových technologií a filozofie. Byl vedoucím oddělení Interakce člověka a stroje ve Výzkumném centru nových technologií na Západočeské univerzitě v Plzni a zároveň výzkumníkem na Katedře kybernetiky. V současnosti je také členem Katedry filozofie téže univerzity, spolupracuje s Centrem teoretických studií Univerzity Karlovy a s českým Spolkem pro efektivní altruismus. Organizuje Prague AI Safety Meetup a snaží se být nápomocen mezinárodní komunitě zabývající se bezpečností a hodnotami umělé inteligence.
Henrieta Tulejová
ekonomka, vystudovala Masters in Health Policy and Management na Brandeis University v Bostone a finanční manažment na Fakultě management Univerzity Komenského v Bratislavě. V Advance Healthcare Management Consulting pracuje jako senior konzultan. Věnuje se zejména analýzám a poradenství v oblasti zdravotního pojištění, řízené péče, disease management programů a kontrahování zdravotní péče. Je spoluzakladatelem, partnerem a interním lektorem v Advance Healthcare Management Institute, který poskytuje komplexní vzdělávání v oblasti managementu zdravotních služeb vedoucím pracovníkům ve zdravotnictví. Přednáší zejména v předmětech Ekonomie zdravotnictví, Řízení vztahů s pacienty a zákazníky a Nové trendy ve zdravotnictví a zdravotním pojištění. Více než 5 let působila jako manažer odboru strategického plánování v Dôvera, zdravotní pojišťovna, a.s., kde se věnovala přípravě a zavádění inovativních projektů jako je disease management program pro diabetiky, projekt řízené péče Plán Medipartner, system přerozdělení podle PCG a inovativní platební mechanizme včetně DRG. Předtím působila několik let jako členka reformních týmů Tomáše Julínka a Rudolfa Zajace, kde se věnovala oblastem regulace zdravotních pojišťoven a veřejného zdravotního pojištění.